Jaromír Dlouhý, 01.04.2014
31. ročník Okresního přeboru Svijanské nápojky - LHL zná vítěze. Sokol Roztoky
L O M N I C E - O víkendu skočili také boje v "amatérské" soutěži pořádané naším Hokejovým klubem. Vítězem 31. ročníku Okresního přeboru Svijanské nápojky - LHL se stal celek Sokol Roztoky, který tvoří odchovanci Vrchlabského hokeje. Ve finále dokázali udolat "Jablonecké" mladíky ze Sokola Těpeře. Bronz vystřelil brankou z 10 série samostatných nájezdů pro České Letce Nová Paka obránce Jelínek. Na obhájce titulu z BHK Turnov zbylo nakonec pouze 4. místo. A zástupci Lomnicka. HC Black Rooks Syřenov slaví 5. místo a na obhájce loňského bronzu HC ZEOS Lomnice zbyla pouze 11. příčka.
Letošní ročník soutěže přinesl velký sportovní posun. Příchodem hráčů se zkušenostmi z Krajských lig se kádry týmů zkvalitnili a celé play-off byla k vidění velmi dramatická podívaná. V semifinále a finále pak diváci viděli hokej, který výrazně předčil dřívější Meziokresní Přebor, který se hrál před lety. Zápasům nechyběly emoce, napětí ani branky. Soutěž, jejíž tradice začala v sezóně 1982/1983 tak opět potvrdila sportovní i společenskou prestiž. Stává se již pravidlem, že závěrečné březnové boje sleduje nejen "lomnická" hokejová veřejnost, ale také hojné fankluby všech účastníků.