Klub, 04.03.2024
Bojovnost zatím nestačí. Jičín vede 2:0 na zápasy a má mečbol. Vrátí Lomnice sérii zpět?
J I Č Í N, L O M N I C E - První dva semifinálové duely nabídly podobnou podívanou. Obrovskou snahu Lomnice a velikou sílu na straně Jičína. Bohužel pro naše hokejisty mají oba duely zatím stejného vítěze.
Páteční duel v Jičíně začal pro Lomnici výborně. Ve 3. minutě tečoval Pavel Račko střelu Filipa Mizery a naši vedli. Domácím pomohlo k obratu naplnění pravidla "nedáš - dostaneš". Pavel Račko v samostatném nájezdu neuspěl, obránce Žalud rychle otočil hru a domácí Kysela překonal Šafránka. Za 81 sekund se situace opakovala. Ztrátu Vyhlídka opět využil Žalud, vyslal do brejku Krejčíka a ten mezi nohami Šafránka otočil skóre utkání. Lomnice se snažila o vyrovnání, ale domácí těsné vítězství uhálili.
Nedělní druhý duel začal v rychlém tempu. První třetina se odehrála téměr bez přerušení a byl k vidění atraktivní hokej. V 11. minutě otevřel skóre utkání Krejčík, který ranou do horního rohu překonal Šafránka. Ve 26. minutě opět Krejčík při vlastním oslabení využil brejk a vybídl ke skórování kanonýra Průška. Domácí tým ve třetí třetině změnil sestavu, zvýšil ještě pohyb a po zásluze si vytvářel šance. V 52. a v 55. minutě udeřil lomnický veterán Josef Černý, který poslal utkání do prodloužení. V něm měli oba týmy šance. Tu nejvetší Radek Lemfeld, který ale ztroskotal na Kořínkovi. Hrdina semifinále, jičínský Matěj Krejčík, pak opět našel volný puk a nechytatelnou ranou nedal Šafránkovi šanci a zajistil Jičínu druhou výhru.