Lomnice n/P – Hráči Lomnice nejprve v sobotu remizovali s Hvězdou Praha. Utkání se hrálo ve vysokém tempu. Začátek patřil domácím, kteří šli v první třetině dvakrát do jednobrankového vedení. Na začátku druhé třetiny však pražané využili nejprve dvojnásobnou přesilovou hru a poté klasickou pět na čtyři. Zápas tím otočili. Ještě do konce třetiny stačili dva góly přidat a vedli o dvě branky. " />
hc lomnice nad popelkou
Redakce, 25.01.2016
Do play-off z prvního místa
Do play-off  z prvního místa

To co se povedlo v přesilových hrách Hvězdě dokázala i Lomnice. Dotáhla dvoubrankové manko a dokonce šla do vedení. Po faulu na unikajicího Kedršta bylo nařízeno trestné střílení, který ho úspěšně zakončil blafákem. O čtyři minuty později se však kotouč odrazil od plexiskla tak nečekaně, že dopadl na hůl hostujícího Čermáka. Jeho střela byla ještě dvakrát tečována a doskákala za záda jinak velmi dobře chytajícího Mrázka. Zápas tak skončil spravedlivou remízou.

Ohasy trenérů : Martin Knap

V sobotu jsme sehráli velice vyrovnanou partii s jedním ze dvou favoritů pražské soutěže. Byl to zápas plný zvratů. Hlavně díky využitým přesilovým hrám na obou stranách. K vítězství nám chybělo trochu více štěstí. Tím mám na mysli vyrovnávací gól soupeře. S výsledkem a předvedenou hrou můžeme být celkem spokojeni. Vysoko si ceníme bojovnosti hráčů. Prohrávali jsme již o dva góly a dokázali zápas otočit. Divákům se takové zápasy asi líbí. My trenéři však z šesti inkasovaných gólů zas tak nadšení být nemůžeme. Na pultucet vstřelených branek by se mělo vyhrávat. Remíza je však spravedlivá.

Lomnice n/P – O den později si lomničtí hokejisté poradili se Slavojem Liberec a porazili ho vysoko 9:3. Čeká je ještě dohrávka s Frýdlantem. Dvě kola před koncem je však jisté, že lomničtí hokejisté obhájí loňské vítězství v základní části. Na rozdíl od loňského roku však nebudou dohrávat pražskou soutěž a mohou se tak soustředit na vyřazovací boje v Liberci. Do play-off tak postoupí z prvního místa a budou čekat na soupeře. V prvním kole vyzvou mužstvo, které se umístí na čtvrtém místě v pořadí.

V nedělním zápase rozhodl aktivní pohyb třetí formace. Jsme rádi, že se dokáže prosadit široké spektrum hráčů. Když se nedaří jedné nebo dvěma pětkám vezme na sebe odpovědnost další a dokáže vyburcovat ostatní. V tom vidím přednost tohoto týmu. Jsme rádi že se nám dnes podařilo zvítězit. S předstihem jsme tím vyhráli základní část liberecké soutěže. Zůstáváme však stát oběma nohama na zemi. Do závěrečných bojů jsme si vybojovali nejlepší možnou pozici. O to nám šlo, ale v konečném výsledku to nemusí nic znamenat. V play-off se hraje znovu od začátku. Všichni si plně uvědomujeme jak je ošidné si myslet, že vyhrát pár zápasů v základní části, znamená mít vyhráno. Zejména při takto nízkém počtu vyřazovacích utkání. Proto s pokorou budeme čekat na soupeře v semifinálovém kole a budeme se snažit co nejlépe se na něj připravit. Hráčům i vedení klubu patří od nás trenérů za dosavadní průběh velký dík a věříme, že společnými silami to letos vyválčíme co nejdále to půjde.