Lomnice nad Popelkou - Lomničtí hokejisté dnes v rámci prvního kola pražského přeboru hostili tradičního soupeře z Kobry Praha. Skóre otevřel již ve čtvrté minutě Junek, čímž roztrhnul pořádný pytel s brankami. Lomničtí jich soupeři nakonec nasázeli dvanáct, úvodní zápas tedy vyšel !

" />
Redakce, 19.09.2016
Lomnice deklasovala Kobru

Lomnice v utkání dominovala již od samého začátku. Včasné bylo také otevření gólového účtu domácího celku, stalo se tak na začátku čtvrté minuty, kdy Martinec po střele od modré čáry donutil Lambroua k zákroku, kotouč který vypadl za jeho betony, v dobré pozici dorazil Junek. Ve čtrnácté minutě Kobra vyrovnala. Po chybě na modré útočné čáře vypíchl puk Mužík a podařilo se mu po samostatném nájezdu prostřelit Musílka mezi tělem a rukou. V první třetině to bylo vše.

O druhou branku Lomnice se postaral na začátku druhé třetiny v její druhé minutě Knap, který prováhal přihrávku na volného spoluhráče a v tísni vystřelil puk po zemi na branku a ten skončil v brance. Kobra odpověděla po třech minutách vyrovnáním skóre na dva dva. Po střele Petrova od modré čáry se odrazil blokovaný puk na úplně volného Svobodu a ten vyrovnával do zcela odkryté Musílkovi branky. To bylo však ze strany Kobry na dlouhou dobu všechno. V sedmé minutě druhé třetiny po výborné rozehrávce Junka zavezl kotouč do útočného pásma Martinec a křížnou přihrávkou našel zcela nekrytého Lukáše Syrovátku, ten střelou po zemi s přehledem zakončil do odkryté branky. Tím se otevřel doslova „brankostroj“. Do konce druhé třetiny přidali lomničtí ještě čtyři branky a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Ve třetí třetině Lomnice přidala ještě pět branek. Střelecky se nejvíce dařilo L.Syrovátkovi, který vstřelil čtyři branky. Další branky vstřelili Špaček, Rudiš, Kuch, Karásek, Srnský a Maryška. Kobra ve třetí třetině pouze korigovala dvěma góly. Z trestného střílení Svoboda a po chybě domácí obrany Mužík stanovil konečný výsledek 12:4 .

Ohasy trenérů : Martin Knap

"Výsledek je jednoznačný. Hráli jsme celé utkání na čtyři formace. Dodržovali krátká střídání, a od poloviny zápasu měli více sil, z trenérského pohledu úplně spokojený nejsem. Byl to z naší strany bezstarostný hokej. Spokojenost je poloviční. Nelíbilo se mi bránění a naše hra dozadu. Dopředu to bylo dobré, ale dozadu moc ne. Závěr zápasu díky mnoha přerušením a vyloučením ztratil rytmiku a my vypadli z tempa."