Neratovice - Pouze druhá třetina přinesla převahu hostů z Lomnice. I to však stačilo na poměrně vysokou výhru v Neratovicích nad domácími ledovými klokany.

" />
hc lomnice nad popelkou
Redakce, 26.09.2016
Lomnice díky druhé třetině vyhrála nad Bohemians

Do vedení šli poměrně brzy lomničtí. Ve třetí minutě Špaček střelou od modré čáry mezi betony domácího brankáře Turzy v přesilovce otevřel skóre. Ihned další střídáni po přihrávce Schuberta od levého mantinelu srovnal Jindrák, stejně umístěnou střelou mezi nohy brankáře Mrázka. První třetina nepřinesla příliš pohledný hokej. Řada nepřesností, hrubých chyb na obou stranách a zejména poklidné tempo poznamenalo úvodní část zápasu. Branka již žádná nepadla a tak se šlo do kabin za nerozhodného výsledku 1:1.

Do druhé třetiny Lomnice zlepšila pohyb důraz v napadání a začala hrát svojí rychlou kombinační hru. Více střílela a své šance dokázala i proměnit. Ve 25. minutě Knap po přihrávce Kedršta beckhandovou střelou pod horní tyčku zvýšil na 1:2. Poté přidal dva góly nejmladší hráč lomnických Mizera. Obě gólové situace do odkryté branky mu připravil Jakub Syrovátka. Ve 33. minutě vyhrál Kedršt vhazování na Červeného a ten střelou od modré zvýšil na 5:1. O minutu později Kedršt skóroval do prázdné branky po přihrávce Jakuba Syrovátky na 6:1. Druhou třetinu Lomnice jasně dominovala a vyhrála ji 5:0.

Ve třetí třetině se lomničtí vrátili uspokojeni svým náskokem k nevýrazné hře z první třetiny. Toho využil domácí Schubert a ve 47. minutě po přihrávce Maška snížil. O dvě minuty později Knap přihrávkou nad ledem poslal za obránce domácích Bláhu a ten získal zpět pětigólové vedení hostí. Pak už toho moc k vidění nebylo. Snad jen samostatný únik Ješka. Po chybné přihrávce domácích v jejich útočném pásmu ujel, ale byl při zakončení faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Ješko nájezd neproměnil. Zápas se dohrál v poklidném tempu za konečného stavu 2:7.

Ohasy trenérů : Martin Knap

"Pouze druhá třetina z naší strany připomínala hokej. V první a poslední třetině jsme hráli bez nasazení. To by se nám mohlo v dalších zápasech vymstít. Hokej se hraje šedesát minut a ne jednu třetinu. Dnes nám to k vítězství stačilo, ale k úplné spokojenosti dnes chybělo téměř 67% a to je hodně. "