Děčín - V souboji Turnova s Libercem o první místo byli šťastnější hráči Slavoje Liberec. Hokejisté z města od Popelky museli v Děčíně vyhrát, pokud chtěli postoupit přímo do semifinálových bojů z druhého místa a vyhnout se čtvrtfinálovým vyřazovacím zápasům. To se nakonec povedlo. Nadstavbová část sice uzavře svou kapitolu až ve středu dohrávkou zápasu Varnsdorf vs. Česká Lípa, ale čtvrtfinálové dvojice jsou už nyní dány. Střetnou se spolu Děčín s Českou Lípou a Turnov s Frýdlantem. Jeden z těchto čtyř celků se stane soupeřem lomnických v semifinále.

" />
Redakce, 13.02.2017
Lomnice si vítězstvím v Děčíně zajistila semifinále

Vítězství v Děčíně se nerodilo snadno. Hosté šli již ve třetí minutě do vedení zásluhou Kafiřta. Lomnice hrála ve 14. minutě přesilovou hru, ale nevyužila ji. Po přesilovce nápor pokračoval a lomničtí spálili několik vyložených šancí a skóre se opět neměnilo. Až závěru třetiny si vzal kotouč za vlastní brankou Rudiš a dlouhé sólo přes celé hřiště zakončil pod horní tyč děčínského brankáře Štíchy.

Od začátku druhé periody Děčín zlepšil pohyb a hra se vyrovnala. Šance se rodily na obou stranách. Ve 25. minutě domácí uzavřeli lomnické hokejisty v jejich pásmu a výsledkem bylo snížení na 1:2. Autorem branky byl Šetka. Nápor domácích pokračoval, ale Dulák v brance hostí své mužstvo podržel a za svá záda již žádnou střelu nepustil. A tak padaly branky na druhé straně. Ve 33. minutě šel za sekání na trestnou lavici domácí Michajličenko. Hosté nabídnutou přesilovku využili. Kotouč se dostal na brankoviště, kde nejdřív se ho snažil doklepnout Maryška, potom Knap, ale úspěšný byl až Kedršt. O tři minuty později hosté zvýšili svůj náskok na 4:1. Kedršt našel křížnou přihrávkou Martince a ten bez problémů zakončil.

Hosté si v závěrečné třetině zkušeně svůj náskok pohlídali. Až v samotném závěru přidal pátý gól Lemfeld. Z pozice obránce se sám vydal proti soupeřově brance. Prošel přes všechny protihráče a svůj průnik i úspěšně zakončil. Za tento svůj počin byl svými příznivci v řadách diváků odměněn potleskem.

Ohasy trenérů : Martin Knap

„Jsme rádi, že se nám povedlo potvrdit rostoucí formu celého týmu. Dostáváme se do herní pohody a to je před play–off důležité. Z posledních tří zápasů jsme inkasovali pouze třikrát a to rozhodlo o přímém postupu do semifinále. Byl to jeden z našich postupných cílů, který jsme si tímto splnili. Jsme však s nohama na zemi. Nejdůležitější a nejtěžší zápasy play-off jsou před námi. Ty rozhodnou o úspěchu či neúspěchu celé sezóny.“