Turnov - Lomnice ztratila dobře rozehraný zápas v polovině třetí třetiny.

Redakce, 03.03.2018
První finále pro Turnov

Turnov - Lomnice ztratila dobře rozehraný zápas v polovině třetí třetiny.

Úvod zápasu patřil hostům a svou snahu korunovali úvodním gólem. Turnov srovnal hned v úvodu druhé třetiny. V polovině zápasu využili hosté přesilovou hru a těsně před koncem třetiny proměnili početní výhodu i domácí. Všechny tři branky v této části hry padly po střelách obránců od modré čáry.

Rozhodnut tak musela až závěrečná třetina. Lomnice do ní vstoupila s odhodláním strhnout vyrovnané utkání na svou stranu a povedlo se jí vstřelit branku hned v jejím úvodu. Rozhodující moment zápasu však přišel v polovině třetiny, kdy lomnický obránce šel za sekání na trestnou lavici a domácí početní výhodu využili. Turnovský střelec druhého gólu opět propálil od modré čáry vše co mu stálo v cestě a srovnal skóre. V téže minutě bylo pro hosty ještě hůř. Ze skrumáže před brankou vytěžili turnovští vedení na svou stranu. Lomnice poté musela otevřít svou obranu a při snaze o vyrovnání propadli dvě minuty před koncem tři hráči v útočném pásmu domácích a Turnov dokázal na druhé straně tuto chybu potrestat. Hosté v samotném závěru přešli k závěrečnému power-play a domácí do prázdné branky pečetili své vítězství. První finále skončilo tedy vítězstvím domácích.

Odveta se bude hrát v pátek 9.3. od 19.hod. a Lomnice bude chtít vrátit sérii zpátky do Turnova k třetímu rozhodujícímu zápasu.