Malý pětiletý Kryštof Pěnička se stal mezi trenéry největším překvapením nově příchozích hokejistů. Je až neuvěřitelné jaký pokrok na ledě udělal. Minulý týden se poprvé postavil na brusle a po čtyřech lekcích pod individuálním vedením trenérů přípravky zvládl jízdu vpřed, dokáže zatočit a dokonce si sám přidal i přihrávku kotoučem. A tak jsme s ním i jeho tatínkem udělali krátký rozhovor:

Redakce, 07.10.2015
Talent nových hokejistů

Kryštofe jak tě baví hokej na ledě?

Jó pěkný baví.

Chodíš sem rád?

Moc se vždycky těším.

Víc jsme z malého talentovaného hocha nedostali, protože se zápalem odjel dál trénovat, aby ještě umocnil ten neuvěřitelný pokrok. A tak jsme položili několik otázek jeho tatínkovi:

Co Vás vedlo k rozhodnutí dát syna právě na hokej?

Přinesl domů obrázek hokejisty a za každou cenu chtěl jít. Vliv na něj měli i dva kamarádi ze školky, kteří už na hokej nějaký čas chodí.

Váš syn je neuvěřitelně pohybově nadaný. Trenéři si toho všimli už při pohybových hrách při náboru v MŠ.

Souhlasím, my jsme si toho všimli také. Máme ještě staršího syna, ten chodí na plavání. Je také šikovný, ale Kryštof má motorickou koordinaci velmi dobrou.

Trenéři říkají, že dokonce výjmečnou. Byli jste první, kteří jste svého syna přivedli, prakticky ihned po náboru, který HC Lomnice pořádala. Co vás vedlo k tomuto rozhodnutí?

Věděli jsme, že je na tom Kryštof pohybově docela dobře a je mezi svými vrstevníky poměrně veliký. Sport jsme samozřejmě vybírali. Nejvíce jsme uvažovali o atletice. Zdálo se nám však, že má ještě dost času.

Co Vás tedy přivedlo na ZS?

Asi díky náboru, který jste pořádali společně s faktem,že jeho dva kamarádi už hokej hrají. Zatím to kluka ohromně baví, tak uvidíme.

Jsme rádi, že dnes přišlo dalších 6 nových hokejistů. Doufejme, že u hokeje vydrží a vytvoří společně výbornou partu. Děkuji Vám za rozhovor.