Dvůr Králové - Postup do II. ligy se o kousek blíže posunul na stranu lomnických. V pátém kvalifikačním zápase porazili naši hokejisté Dvůr Králové 6:4. Před posledním kolem ve skupině jsou na čele tabulky a mají náskok dvou bodů.

" />
Redakce, 26.03.2016
Vítězství ve Dvoře Králové dává velkou naději

Úvod zápasu patřil bezesporu Lomnici. Nejprve Maryška netrefil prázdnou branku po přihrávce od Knapa. Další příležitost stejný hráč neproměnil v samostatném nájezdu. V 6. minutě šel na trestnou lavici Zmítko za hrubost. Lomnici stačila minuta, aby hned první přesilovku využila. Junek vybruslil z rohu a chtěl přihrát před branku na volného L.Syrovátku, ale kotouč tečoval do branky Mišinec. Dvůr odpověděl zvýšenou aktivitou. Polák za necelou minutu přihrál mezi kruhy nepokrytému Veselému a ten prudkou střelou pod vyrážečku Mrázka vyrovnal. Ve 14. minutě šli do vedení opět hosté. V obranném pásmu zachytili nepřesnou přihrávku domácích. Do přečíslení tři na jednoho se dostala dvojice bratrů Syrovátků podpořená ofenzívním obráncem Lemfeldem. Učebnicovým zakončením tuto situaci vyřešili a bez problémů díky Lemfeldovi proměnili. Ještě v téže minutě chybovali v rozehrávce i hosté. Mišinec se dostal ke kotouči na levé straně mantinelu a přihrál na Luštince, který zcela volný z mezikruží trefil pod horní tyčku a opět srovnal skóre. Navíc na konci téže minuty byl potrestán Knap za podražení a domácím se nabídla výhoda přesilové hry. Fořt svoji šanci skórovat spálil a navíc za držení odešel na trestnou lavici Polák. Ve hře čtyři na čtyři v šestnácté minutě zlomil Lemfeld v souboji u pravého mantinelu hůl a Ježek lechce získaný kotouč nahrál opět do mezikruží na volného Mišinece. Ten trefil pravý horní roh a Dvůr šel poprvé do vedení 3:2.

Ve druhé třetině Lomnice přidávala na obrátkách a často zavírala soupeře v jeho pásmu. Ve 29. minutě nahodil Lemfeld kotouč od modré čáry a prošel nikým netečován Škopovi do sítě. Další střídání si vytvořila třetí formace Lomnice velký tlak , který korunoval vstřelením čtvrtého gólu prudkou střelou Rudiš. V této fázi zápasu Lomnice dominovala. Ve 36. minutě se v obraném pásmu domácích dostal ke kotouči Hamerský a vyslal velmi přesnou přihrávkou do samostatného úniku Luštince, který ho proměnil a zkompletováním hattricku vyrovnal na 4:4.

Lomnice ve třetí třetině přidala na aktivitě, zvýšila pohyb dohrávala každý souboj. Všude byla o krok dříve než soupeř. Ve 44. minutě zavřela první formace soupeře v jejich pásmu a Škop byl v ohni střel. Střelu Knapa i dorážku Rudiše Škop vyrazil, ale na Špačkovu dorážku do prázdné branky už nestačil. Lomnice šla opět do vedení a jak se později ukázalo byl to rozhodující moment zápasu. Lomnice si od této chvíle kontrolovala hru a do souvislejšího tlaku soupeře nepustila. V 56. minutě Dvůr šanci na vyrovnání dostal. Knapovi se ve svém pásmu postavil kotouč na hokejce a vyletěl za mantinel. Šel ven za zdržování hry. V přesilovce měl Dvůr jednu obrovskou šanci na vyrovnání , ale Ježek přestřelil. Po návratu z trestné lavice mohl pojistit vítězstní Knap. Škopa si položil, ale nezvedl kotouč nad jeho beton. Lomničtí odehráli závěr zápasu výborně. Nedovolili soupeři hrát ani power play. V čase 59:32 přišlo definitivní rozhodnutí. Třetím gólem v utkání vystřelil Lemfeld důležité vítězství.

Mělník porazil na domácím ledě Cheb 2:0. Lomnice se po výhře ve Dvoře Králové dostala do čela kvalifikační skupiny. Má 11 bodů, o dva více než HC Rodos a Mělník. Pokud Lomnice v neděli dosáhne jakéhokoliv vítězství nad Mělníkem , vyhraje skupinu. Utkání ve Dvoře Králové sledovala dobrá stovka vynikajících inteligentních diváků, Tentokrát vytvořili našim hráčům parádní hlasitou podporu a bylo je slyšet více než zaskočený kotel domácích. Domácí diváci neunesli tři po sobě jdoucí porážky dvorských a svým chováním připomínali to, čím svými plakáty a pokřiky přivítali lomnické hráče na začátku zápasu. Modrý kotel, který provází naše hokejisty od play-off je sedmým hráčem na ledě a za to mu patří obrovský dík. Přijďte je podpořit i na domácí stadion. Budou Vás hodně potřebovat. Utkání začíná v neděli od 18.hodin.

Ohasy trenérů : Martin Knap

V dnešním zápase jsme se vyvarovali faulů hokejkou a tím eliminovali hru v oslabení.Při rovnovážné hře jsme soupeře přehrávali. Dnes jsme byli lepším týmem a vítězství je zasloužené. Hráčům musíme poděkovat za vynikající týmový bojovný výkon. Obrovský dík je nutné vyjádřit i našim fanouškům. Byli fantastičtí.