Redakce, 23.11.2015
Výsledky jako na houpačce

Stále je co zlepšovat. Lomnické výkony jsou zatím v krajských soutěžích jako na houpačce. Propady se střídají se spokojeností v pravidelné sinusoidě. Nejdříve propadák v Praze s favorizovanou Hvězdou střídá povinné domácí vítězství s Varnsdorfem. V úterý opět nečekaná, vysoká porážka v Lounech, které protipólem je sobotní divácky atraktivní zvládnuté derby v Turnově. Spokojenost se dostavila i o den později, když hokejisté doslova rozstříleli Olympik Praha. Lomničtí hokejoví pamětníci hovoří o historicky zřejmě nejvyšším počtu vstřelených branek.

V pražské tabulce tři porážky v řadě znamenají propad na čtvrté místo a díky stopce Roudnice n/L v desátém kole a zároveň kanonádě v neděli posun na třetí příčku. V liberecké soutěži prozatimní těsné vedení před Slavojem Liberec. Body z venkovní porážky v Lounech výrazně chybí. Poměrně vysoký je i počet obdržených branek ve zmiňovaných utkáních.. Aktivní skóre z posledních pěti zápasů mají lomničtí díky vstřeleným brankám týmům na dnech obou tabulek.

Nezbývá než věřit, že tým se z kolísavých výkonů dokáže poučit a vrátí se k výkonům ze začátku sezóny. V sobotu je čeká doma HC Slovan Frýlant od 18.00 a v neděli cesta do Prahy na Žižkov.

Zeptali jsme se trenéra Knapa na jeho hodnocení:

Jak hodnotíte sérii posledních pěti zápasů?

V utkání s Hvězdou jsme rozhodně nebyli favoritem. Do utkání jsme však vstoupili hluboko pod našimi schopnostmi a odehráli jsme asi nejhorší dvě úvodní třetiny této sezóny. Ze stavu 5:0 se proti takovému soupeři jen těžko dostává zpět do zápasu. Ve třetí třetině jsme o něco zlepšili pohyb, ale debaklu jsme již nezabránili. Výsledek 7:2 je krutý, ale vzhledem k našemu výkonu spravedlivý.

S Hvězdou tedy porážka. Co se změnilo? V neděli jste vysoko zvítězili nad Varnsdorfem.

Přestože to byl náš první zápas s tímto soupeřem a tedy velká neznámá, podle dosavadních výsledků jsme tentokrát v pozici favorita byli my. Utkání jsme drželi po celý zápas ve svých rukou a poměrně snadno dotáhli do vítězného konce.

Ale v úterý v Lounech přišla nečekaná porážka. Kde vidíte příčiny?

Do Loun jsme jeli po dvou porážkách v pražské soutěži a chtěli jsme zde uspět, ale nepovedlo se nám to. Příčiny vidím v obranné činnosti. Inkasovali jsme po šesti hrubých individuálních chybách obránců. Ale ani útočníci tentokrát při bránění nepomohli. Často jsme propadali za hru a nedokázali dobruslit do rovnovážných situací. Stejně špatně jsme v tomto zápase, ale to i na Hvězdě, odehráli oslabení. Na tom musíme asi nejvíce zapracovat. Stejně tak na nás nezvykle vysoký počet vyloučených nepřispěl k herní pohodě. Vyloučení v 15.min první třetiny na 5.min se ukázalob jako klíčový moment. Jindy si na disciplínu hráčů nemůžeme stěžovat, ale v Lounech těch zbytečných faulů bylo moc. Tato vysoká porážka nás v této sérii pěti utkání mrzí nejvíce.

A utkání uplynulého víkendu?

V sobotu v Turnově jsme zápas rozhodli hned v úvodní třetině, kdy jsme šli do vedení 4:1. Zbylé dvě třetiny jsme si dokázali získaný náskok udržet. Z Lomnice přijela velmi početná divácká podpora, která nám v tomto zápase velmi pomohla. Za což jim patří velký dík. Dokonce si myslím, že těch podle mého odhadu 150 lomnických diváků překřičelo dvojnásobnou přesilu domácích fanoušků. Atmosféra opravdu skvělá.

Co nedělní kanonáda proti Olympiku?

Olympik je mužstvo, které je v soutěži zatím bez bodu. Tak trochu jsme lehčí průběh očekávali. Ovšem až tak lehký tedy ne. V soutěži dospělých jsem takový výsledek ještě nezažil. A devět bodů za sedm gólů a dvě asistence Dana Drahoňovského také ne.