Jaromír Dlouhý, 25.02.2013
Exhibice 16:2 - 10 minut strachu - krach v nájezdech. Frýdlant postupuje, Lomnice končí.
L O M N I C E - Nedělní hokejový večer přinesl mnoho radosti, emocí a bohuželů nakonec i zmaru. Velmi dobrý výkon Lomnice ze základní hrací doby utkání, spousty krásných hokejových akcí a branek viděla lomnická hokejová hala. Soupeř přijel s deseti statečnými a po prohrané 1. třetině se soustředil na přečkání 60 minut základní části hry. O vítězi série a postupujícím do semifinále mělo rozhodnout 10 minut prodloužení. Lomnice nastupovala s výhodou 1 muže v poli a měla tak jedinečnou příležitost rozhodnout. Prodloužení však přineslo obrat. Tíha okamžiku domácí svázala a naopak hosty přestátá přesilovka nakopla a Vinklář v domácí brance musel vytáhnout několik výborných zákroků. Atmosféra v hledišti s běžícím časem houstla. Všem byla jasné, že loterie nájezdů je zrádná. Lomnice ani Frýdlant zápas v prodloužení pro sebe nerozhodli a tak přišli na řadě dovednostní soutěž. Domácí Martin Vašek nedal, hostující Petr Peřina proměnil, domácí Jirka Junek nedal a hostující Lukáš Smetana ukončil cestu za obhajobou titulu dříve než začala.