Jaromír Dlouhý, 20.06.2016
Inline hokejisté si v play-off poradili s Vrchlabím a poprvé v historii postoupili na závěrečný turnaj I. ligy
L O M N I C E - Domácí nastupovali do prvního nedělního utkání s cílem zvítězit a vynutit si třetí, rozhodující zápas. Odpor hostí zlomily ve třetí části hry dvě branky Jirky Junka. Když na začátku čtvrté části vstřelil další dvě branky veterán Martin Páv, bylo jasné, že se bude hrát i třetí, rozhodující duel.
Po krátkém oddychu tak oba soupeři změřili síly v novém zápase. Vstup do něj vyšel domácím skvěle a již v čase 0:35 Jirka Junek poslal Lomnici do vedení. Hosté výsledek otočili na konci první čtvrtiny na 1:2. Domácí Rudiš ale ještě v závěru první části vyrovnal. Druhá část patřila mladíčkovi Lukáši Kotulovi, který zaznamenal hatrik a definitivně zlomil odpor Vrchlabí. V závěru zápasu se trochu přiostřilo, ale domácí uhájili vítězství a po zásluze vybojovali historický postup na závěrečný finálový turnaj I. ligy. Díky překvapivému vyřazení favorizovaných Úhřetic, do něho vstoupí jako lídr divize sever.