Liberec – Vstup do zápasu byl pro Lomnici parádní. V šesté minutě už vedla 0:3. Skóre otevřel ve třetí minutě Drahoňovský po přihrávce Junka. O minutu později při hře pět na čtyři našel Martinec Knapa a o další dvě minuty později opět v přesilovce skóroval Ješko po přihrávce Sehnoutka. Ve druhé třetině přidal dvě branky Junek po přihrávkách Martince a Drahoňovského. Šebesta snížil střelou do levého horního rohu a stav po druhé třetině byl už 5:1. Začátek třetí části patřil domácím. Během pěti minut dali dva góly. Nejprve Šesták po zpětné přihrávce Šebesty a poté z přesilovky Tomíček po přihrávce Beránka. Definitivní podobu skóre 3:6 prvního finálového zápasu určil Knap, který nadvakrát poslal kotouč za záda Tomíčka po přihrávce Lemfelda. Fanoušci Lomnice tvořili drtivou převahu v hledišti a vytvořili v Liberci domácí prostředí pro Lomnici. Hodně přes sto fanoušků Lomnice hnalo své hokejisty k důležitému prvnímu vítězství v sérii. Díky všem, kteří si našli cestu do Svijanské arény.

" />
hc lomnice nad popelkou
Redakce, 28.02.2016
Lomnice si v Liberci vytvořila domácí prostředí a vede finálovou sérii 1:0

Ohasy trenérů : Martin Knap

O výsledku tohoto zápasu rozhodl jeho začátek. Tam jsme šli bleskově do vedení 3:0. Tento odstup jsme si drželi po celý zápas. Určité zakolísání přišlo na začátku třetí třetiny kdy soupeř snížil na rozdíl dvou branek. Dnes se nám dařili jak přesilovky tak i oslabení. Všichni hráči zaslouží absolutorium v plnění taktických pokynů. Obrovský dík patří opět fanouškům. Cítili jsme se zde jako doma. Dokázali pro nás vytvořit opravdu parádní prostředí.