hc lomnice nad popelkou
Ladzo, 14.12.2010
Lomnice smetla vojáky z pod Ještědu, Syrovátka hattrick!!!
HC Lomnice – VTJ Ještěd Liberec 9:3 (3:1, 2:1, 4:1)) Branky: 5. Holoska (Junek J.). 6. Syrovátka L. (Hájek)), 18. Syrovátka L. (Hájek, Syrovátka J.), 37. Zeman (Bartoš), 38. Zeman (Hájek), .48. Bém (Hájek, Bartoš), 52. syrovátka J. (Majdič, Vágenknecht), 55. Syrovátka L. (Syrovátka J., Hájek), 57. Hájek – 8. Herda (Psota, Růzha), 25. Burkoň (Herda), 51. Burkoň (Svoboda) Rozhodčí: Hejl A., Bosák P., Hladík M. Vyloučení: 10/8 Využití: 2:1 Oslabení: 1:0 Diváků: 135 Sestava domácí : Tříška - Bartoš, Zeman, - Bém, Doležal – Vágenknecht, Karásek –, Syrovátka J., Syrovátka L., Hájek – , Bláha L., Holoska, Junek J. - Majdič, Stránský, Semecký. Trenéři: Matis Z., Novák J., Janů J.

Na nedělní utkání byli naši hráči dostatečně nažhaveni a po vítězstvích na ledě silných Bohemians a urputně bojujícího Frýdlantu i dostatečně sebevědomí na to, uhrát proti kvalitnímu soupeři, kterým bezesporu vojáci z Liberce jsou, nějaké body.

Hned od začátku nastolila obě mužstva vysoké tempo a již nyní mohu říct, že až do stavu kdyby bylo rozhodnuto, toto tempo oběma družstvům vydrželo. To museli ocenit hlavně diváci, kterých nepřišlo tolik jako na derby s Jičínem, za to viděli hokej a gólů více než ve zmiňovaném derby, a proto tomu hokeji fandíme, že???

Již od začátku utkání u nás diktovala tempo první lajna ve složení bratři Syrovátků a Kuby Hájka, naší letošní posily. A hned od začátku si vytvářeli šance. Z tlaku, který vytvářela první lajna, nakonec profitovala lajna druhá, a to již v 5. minutě, kdy se po nádherné akci s Junkem trefil Holoska. Také tento player je posilou získanou pro letošní ročník – 1:0. Následně putoval na trestnou lavici hostující Jágr. První lajna sehrála v útočné třetině „ťukec“, který zakončil svým prvním gólem v tomto utkání Lukáš Syrovátka – 2:0. Vzápětí však v našem obraném pásmu trocha zaspali obránci a hostující Herda jim předvedl jak se zakončuje – 2:1. V 9. minutě putoval na trestnou lavici Holoska, naši se však dokázali ubránit a naopak se ještě do šance dostal Majdič s Karáskem, bohužel bez gólového efektu. V dalších šancích byl v 12. minutě unikající Junek, ale hostující gólman si pravý horní růžek pohlídal. Následně byli vyloučeni hosté, našim se dařilo kombinovat v třetině, načež Bartoš pálil od modré, skóre se však neměnilo. Následně po vyloučení Junka a návratu hostujícího Burkoňe hráli hosté krátkou přesilovou hru, kdy si pohráli s našimi bránícími hráči a dostali se do slibné šance, kterou však zlikvidoval Tříška. Pomalu se schylovalo ke konci třetiny, ale v čase 18:00 zaúřadovala opět naše první lajna a svůj druhý gól si po přihrávce Jakubů Hájka a Syrovátky připsal Syrovátka Lukáš – 3:1. A mohlo se jít do kabin.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s jedním hráčem v poli navíc a hned se toho snažil využít Hájek, který se dostal do slibné šance, ale neproměnil. I v druhé třetině pokračovala první lajna domácích v útočném hokeji, který se musel divákům líbit, v útočné třetině opět předvedli „kolotoč“, kdy jim šel puk od hokejky k hokejce, gól však z toho nebyl. Následně jsme se nechali soupeřem zavřít ve vlastní třetině. Po vhozeném buly se dostal na puk Bém, který však nešťastně vyhodil kotouč do prostoru hostující střídačky, jasný trest za zdržování hry. Náš bek nestačil ani dosednout, hlasatel ještě nenahlásil trest a Bém se vracel na led. Hostům stačili 3 vteřiny na proměnění početní převahy. Naši obránci až trestuhodně nechali hostujícího Burkoňe před gólmanem a ten se ve 25. minutě zápasu nemýlil – 3:2.

V následném útoku se dostali do šance Holoska s Junkem, nájezd dvou na jednoho však gólově nepotvrdili.

Poté předvedl Lukáš Syrovátka svoje sebevědomí v tomto zápase, kdy prošel středním pásmem, v útočném se dostal přes dva bránící hráče až před branku, kde se však strhla mela, a i když naši hráči zvedali oslavně ruce nad hlavy, rozhodčí po konzultaci tento gól neuznali nebo přesněji - branky nebylo dosaženo. Situace se opakovala po spolupráci Zemana s bratry Syrovátkovými, gólu jsme však opět nedosáhli.

Tyto situace však vyvolali pobouření u domácích fanoušků. Někteří se snažili verdikt rozhodčího změnit vulgárními nadávkami, což musela řešit pořadatelská služba. Vše ku prospěchu hokeje.

Následně ještě vyslal Zeman pas na osamoceného Lukáše Syrovátku, ten však puk nezachytil a připravil se o šanci jet sám na gólmana.

Byli to ovšem i hosté, kteří předváděli útočný hokej. Přeci jenom toto mužstvo má svoji kvalitu a tu ukázalo při samostatném úniku hostujícího Holaty, který byl zastaven jen za pomoci faulu. I když to bylo přísné posouzení obranného zákroku, bylo nařízeno trestné střílení. Sám faulovaný hráč se v souladu s pravidly postavil k nájezdu, avšak branku se mu nepodařilo díky Tříškovi vstřelit. Hned na to se podařilo Junkovi dojet puk, který už mířil na zakázané uvolnění, nahrál na najíždějícího Bláhu, ten i přesto, že zamířil a vystřelil nad gólmanovu lapačku do horního růžku, tak neproměnil. Hra se přesunula opět na druhou stranu, kde vzniknul před Tříškou pořádný závar, naši hráči už postupně popadali do střel se snahou zachytit puk, ten byl však stále ve hře, ale do branky se ho hostům nepodařilo dostat. V následné akci se dostali do šance Hájek s Jakubem Syrovátkou, který se snažil zakončit mezi nohy hostujícího gólmana, skóre se však neměnilo. Na druhé straně se po nahrávce Majdiče dostal do šance Semecký, ale už byl příliš blízko u gólmana, aby se pokusil „něco“ vymyslet. Čas plynul a žádné góly i přes nespočet akcí na obou stranách se nedařilo ani jednomo týmu vstřelit. To ale změnil v 37. minutě při přesilové hře Zeman, který po posunutí puku Bartošem v našem obranném pásmu projel celým hřištěm a pohotově zavěsil – 4:2. Ale i hosté útočili a naši hasili opět za pomocí faulu, na Tříšku unikal skvěle hrající Burkoň a Vagenknecht ho zastavil pouze nedovoleným zákrokem. Hosté se usadili v našem obranném pásmu, puk se dostal před branku kde se strhla mela a výsledkem nebyl gól, ale vyloučení na obou stranách, za domácí Karásek a za hosty Burkoň.

Už za plného počtu hráčů na ledě se opět dostal do úniku rychlobruslař Hájek, jehož pokus dorážel Zeman – 5:2.

Po této brance došlo ke kuriózní situaci, kdy hosté chtěli vystřídat gólmana, časomíra však upozornila hlavního rozhodčího, že tento gólman není v zápise, a tak do branky putoval zpátky Dulák.

Třetina se již dohrála bez gólů a tak se šlo do kabin za stavu 5:2.

Začátek 3. třetiny domácí zahájili oslabením, kdy na trestnou lavici putoval za hru vysokou holí Karásek. Hosté si opět vytvářeli šance, Herda pálil, ale gólu se hostům nedařilo dosáhnout. Ve 48. minutě se opět předvedli nádhernou akci naši, kdy po nahrávkách Karáska a Holose šel puk před branku na Junka, ten však už dokázal „zamést“ puk pouze pod gólmana. Další šance předvedl Semecký s Bláhou. Další akce už byla opět gólová, a to když od modré vypálil Bartoš, přes Hájka se dostal puk až k Bémovi a ten se nemýlil – 6:2. Naši již soupeře přehrávali, ale i tak dostávali ochutnat tvrdost soupeře, Zeman si najel na výstavní bodyček od hostujícího obránce. A hosté kousali dál, po další akci, kdy ujížděli na naši branku, se podařil domácímu gólmanovi zákrok do rubriky „borec nakonec“, kdy holí vypíchl puk útočícímu hráči, který by jinak zakončoval do „prázdné“. Další únik však již hosté proměnili, opět se prosadil Burkoň – 6:3. Naši však měli stále více ze hry a v 52. minutě se prosadil po nahrávkách Vágenknechta a Majdiče i Jakub Syrovátka, starší a zkušenější z bratrské dvojice – 7:3. V tu chvíli ještě nemohl tušit, že jeho mladší bratr ho zastíní v 55. minutě HATTRICKEM, kterému sám asistoval spolu s Hájkem – 8:3!!! Následně si však Jakub Syrovátka šel odpočinout na trestnou lavici, kde ho po chvíli doplnil Semecký, po návratu prvního jmenovaného však projel celým hřištěm Hájek a i při vlastním oslabení se gólově prosadil – 9:3. Utkání se dohrávalo, pěknou akci ještě předvedl Bém s Holoskou, ale skóre se již neměnilo a domácí zaslouženě vyhráli vysoko 9:3.

Troufnu si toto utkání popsat jako velmi kvalitní, k čemuž přispěla obě mužstva, soupeř si zaslouží poklonu, na hostujícího Herdu je radost se dívat, protože tento hráč „má hokej v těle“. A ačkoliv by se to nemuselo některým příznivcům lomnického hokeje líbit, tak já chválím i rozhodčí, jak hlavního, tak i jeho dva kolegy na čarách, protože i oni přispěli k celkovému dojmu z utkání.