Lomnice n/P - V pátek 25. ledna, se od 15:30 na lomnickém zimním stadionu konala již pátá celorepublikové akce Týden hokeje. V podobném počtu jako v září, přesněji 16 dětí, si odneslo domů nejen nový dres národního týmu a drobné dárečky, ale i spoustu zážitků.

Redakce, 26.01.2019
AKCE TÝDEN HOKEJE V LOMNICKÉ ARÉNĚ

Náborové odpoledne začalo prohlídkou zimního stadionu, ale největší úspěch měla samozřejmě rolba, na kterou si děti mohly vylézt. Následovala registrace s rodiči dětí. V budoáru zimního stadionu proběhlo krátké představení hokejového klubu a projektu „Pojď hrát hokej“. Děti se zabavily v připravené kabině s hračkami pod dohledem mladých lomnických hráčů. Další kroky malých adeptů ledního hokeje vedly na ledovou plochu. Zde se dětem věnovali, jak trenéři mládeže, tak i hráči lomnické juniorky. Všichni měli možnost dle svých schopností zkusit první krůčky pomocí chodítek, zkušenější a zdatnější si zastříleli. Projeli si obratnostní dráhu a zkoušeli nájezdy na malého brankáře, nebo si zahráli spontánní hry. Zároveň probíhaly rozhovory s rodiči o možnostech příchodu na nejbližší tréninky v přípravce. Hokejisté stávající přípravky sehráli modelový zápas v mini-hokeji, Celý odpolední program byl vydařený. Počet nových potencionálních adeptů ledního hokeje se ustálil na přibližně stejném počtu jako minulý rok a je úměrný našemu malému městu. Doufejme, že akce dokázala zaujmout, a tak jako po zářijové akci, přijde většina kluků a děvčat na svůj první trénink přípravky již příští týden. Všichni si celé hokejové odpoledne krásně užili a svůj první hokejový den si určitě budou chtít zopakovat. Úsměvy na rtech těch nejmenších byly odměnou pro všechny pořadatele z řad klubu, kteří celou akci připravili. I jim patří obrovské poděkování. Společná fotografie byla tečkou za příjemně stráveným odpolednem.
Fotografie z celé akce naleznete na adrese :