Klub, 31.01.2022
Akce týden hokeje přilákala další malé zájemce o lední hokej
L O M N I C E - V neděli 30. ledna se v 10:00 h. na lomnickém zimním stadionu konala již desátá celorepubliková náborová akce Týden hokeje. V tento lednový termín se v Lomnici n. P. do projektu nově registrovalo 11 dětí, což je oproti rekordní zářijové účasti pokles, ale i tak můžeme s radostí konstatovat, že se v sezóně 2021/22 v rámci HC Lomnice nad Popelkou zaregistrovalo do projektu celkem 40 dětí.
Tento hokejový den nám obohatil svou aktivní účastí legendární trenér a skvělý člověk Slavomír Lener, který nejenom diskutoval s trenéry, ale také aktivně pracoval s dětmi na ledové ploše během akce a pohovořil s rodiči. Osobní účasti pana Slavomíra Lenera si velice vážíme, bylo to obohacující a příjemné setkání. Budeme se těšit na jeho další spolupráci s naším klubem. Náborové nedělní dopoledne začalo prohlídkou zimního stadionu, a poté následovala registrace s rodiči dětí. V restauraci zimního stadionu proběhlo krátké představení hokejového klubu a projektu „Pojď hrát hokej“. Další kroky malých adeptů ledního hokeje vedly do šatny, kde se děti převlékly a oblékly si dres národního týmu. Zájemcům, kteří neměli vlastní brusle či helmu, bylo toto vybavení zapůjčeno. Další cesta vedla na ledovou plochu. Zde se dětem věnovali jak trenéři mládeže, tak i hráči lomnických mládežnických družstev, a to, jak již bylo uvedeno výše, za aktivní účasti pana Slavomíra Lenera. Všichni měli možnost, dle svých schopností, zkusit své první krůčky na ledové ploše, když ti zkušenější a zdatnější si zastříleli na branku, pak projeli obratnostní dráhu a zkoušeli nájezdy na mládežnického brankáře nebo si zahráli spontánní hry. Zároveň probíhaly rozhovory s rodiči o možnostech příchodu na nejbližší tréninky v přípravce. Malí hokejisté klubu sehráli modelový zápas v mini-hokeji. Celý dopolední program byl vydařený. Počet nových potencionálních adeptů ledního hokeje sice tentokrát nebyl rekordní, ale i tak je velká šance, že se počty dětí v našem klubu rozrostou. Na další setkání s účastníky akce se těšíme na trénincích již v příštím týdnu. Všichni si celé hokejové dopoledne krásně užili a jistě si budou chtít své zážitky z prvního hokejového dne zopakovat. Děti odešly domů nejen plné dojmů, ale odnesly si i drobné dárečky. Úsměvy na rtech těch nejmenších pak byly odměnou pro všechny pořadatele z řad klubu, kteří celou akci připravili. I jim patří obrovské poděkování. Společná fotografie byla tečkou za příjemně stráveným dopolednem. Za krásné fotografie z akce, které naleznete ZDE. děkujeme Radku Hlubučkovi.