Mělník, Nyköping – Družstvu dorostu sezóna ještě zdaleka nekončí.

Redakce, 12.04.2019
Dorost reprezentuje na mezinárodní scéně

Mělník, Nyköping – Družstvu dorostu sezóna ještě zdaleka nekončí.

O víkendu se naše mužstvo zúčastnilo na velice silně obsazeném mezinárodním turnaji v Mělníku. Zde se střetlo s dvěma švédskými týmy Tyresö Hanviken, Köping HC a rakouským mezinárodním výběrem akademií Okanagan HSE. V této velmi silné konkurenci naše mužstvo se střídavými výsledky dvě vítězství, tři porážky obsadilo konečné páté místo. Tím však sezóna pro naší jednu z nejúspěšnějších kategorii nekončí. Čeká je totiž ještě zahraniční turnaj U16 o dvanácti účastnících ve švédském Nyköpingu. Zde se postupně střetne ve třech halách s týmy Gislaveds SK, Arvika HC, Jonstorp Hockey, Nyköpings Hockey, Enköpings SK a na závěr ještě souboje o umístění s družstvy z B skupiny. Všechny týmy jsou ze země tří korunek. Družstvo v rámci přípravy na tento vrchol sezóny dál trénuje na libereckém ledě. Včera dorostenci sehráli přípravný zápas s výběrem severního Švédska Bullet Sverige Team. Pro toto utkání byli posíleni o čtyři hráče z Kladna, Boleslavi, Hvězdy a Mělníka. Našich šest hráčů bylo z tohoto zápasu uvolněno. Vedle hokejových povinností musí řešit i svojí budoucnost v rámci svého vzdělání a dnes skládají přijímací zkoušky na střední školy. Držíme jim všem pěsti. Před samotným prestižním turnajem v Nyköpingu sehrajou lomničtí ještě dva přátelské zápasy ve Stockholmu s Viggbyholms IK a Hässelby-Kälvesta. Věřme, že tyto mezinárodní zkušenosti jim pomohou v jejich hokejovém růstu.