Klub, 08.01.2024
Lomnice vstoupila do Nového roku pravou. Maťátkův hatrik sestřelil Vlky.
J A B L O N E C - Výhra nad Vlky se rodila těžce. V důležitých momentech utkání rozhodl výkon brankáře Mattiase Šafránka, střelecká potence Martina Maťátka a ofenzivní ladění Martina Čakajíka.
Před utkáním dělily oba soupeře v tabulce pouhé 3 body v boji o play-off. Lomnice začala náporem. Bojovní domácí však nedali píď ledu zadarmo. Své brejky v polovině první části dokázali využít a vedli rychle 2:0. V 16. minutě Lomnice za 10 sekund vyrovnala. Nejprve se Radek Lemfeld natlačil před branku a překonal Halamku a hned po vhazování využil zaváhání obrany Vlků Ondřej Rydval. Začátek druhé časti poznamenalo zranění Vladimíra Martince, který po hitu Zemana musel do kabin a na vyšetření do nemocnice. Naštěstí snad bude Vláďa brzy v pořádku a z nárazu na mantinel si odnesl "jen" těžkou zhmožděninu. Domácí šli ve 27. minutě do vedení, kdy Kubíny zakončil objetím branky na přední tyč. Do třetí části vstoupila aktivní Lomnice a domácí svoji snahu o tvrdou hru přehnali. Domácí fauly posadili na koně lomnické. Ve 48. minutě bylo opět vyrovnáno. Martin Čakajík rychle otočil hru, našel volného Martina Maťátka a ten vymetl pavouky v jablonecké brance. Další střídání 1. lajny v 52. minutě již znamenalo vedení, kdy opět Čakajík rychle obrátil hru a brejk 2 na 1 vyřešil přihrávající Pavel Račko a střelec Martin Maťátko tentokrát zakončením mezi nohy Halamky. Domácí zkusili ještě v závěru power-play, ale střelou do prázdné branky dovršil Maťátko svůj hatrik a dokonal výhru svého týmu a dobrý start do Nového roku 2024.