Klub, 29.09.2020
Lomnice zatím na první body čeká
L O M N I C E, J I Č Í N - Do nového ročníku soutěže mužů vstoupila o víkendu Lomnice dvěma porážkami. V sobotu doma podlehla Frýdlantu a v pondělí nestačila na Jičín. V obou utkáních s loňskými finality soutěže však bojovala statečně o body a předvedená hra dává naději do dalších zápasu.
Do nové sezóny vstoupila omlazená Lomnice s několika nováčky v sestavě. Do branky se postavil 17-ti letý Holubec z Vrchlabí. V poli si pak svoji premiéru odbyli lomnický odchovanec Strnádek a dále odchovanci Nové Paky Boček a Řeháček. Tým ještě posílil Šlaicher z Vrchlabí. V zápase proti Frýdlantu, se kterým jsme vloni prohráli všech 6 vzájemných duelů, jsme vstoupili nebojácně. Domácích bylo plné hřiště a jen velmi dobrý Blažek v jeho brance držel hostující šance na bodový zisk. Po první třetině byl stav 1:1, když za domácí otevřel skóre Lukáš Syrovátka. Hosté rozhodli utkání mezi 33.-39. minutou, kdy odskočili na rozdíl třech branek. Na začátku třetí třetiny ještě dokázal snížit Jirka Junek, ale hosté znovu odpověděli. Ani branka Filipa Mizery na 3:5 lomnickou snahu o vyrovnání nenastartovala.
. V Jičíně si svoji premiéru odbyli další dva nováčci. Adam Boukal z Vrchlabí a David Vrba z Nové Paky. Lomnice do utkání nastoupila na 4 útoky a domácímu favoritovy byla od začátku vyrovnaným soupeřem. První branky přinesly využité přesilovky. Tu lomnickou využil svoji premiérovou trefou Matěj Strnádek. Jičín však také dokázal svoji první výhodu využít. Přesto šla Lomnice do kabiny s vedením, kdy svoji první branku v našich barvách vstřelil Tomáš Šlaicher. Druhá třetina skončila bez branek. Třetí třetinu rozhodly dvě lomnické chyby. Vyrovnání přinesla branka při přesilové hře Lomnice a vítězné trefě domácích byla předcházela zbytečná ztráta puku v naší obranné třetině.
Příští týden nás v sobotu 3.10. od 18:00 hod. čeká domácí zápas s lídrem soutěže HC Turnov 1931.