Frýdlant, Lomnice - Lomničtí hokejisté nejprve v sobotu prohráli v okleštěné sestavě na ledě Slovanu Frýdlant, v neděli na domácím ledě ztratili dobře rozehraný zápas s Jičínem.

" />
hc lomnice nad popelkou
Redakce, 30.10.2018
Lomnice zažila černý víkend

V sobotu nenašel náš tým recept na výborně chytajícího domácího brankáře Kristiána Nováka. V první třetině, kdy domácí hráči měli více ze hry, se střelou z mezikruží prosadil dirigent frýdlantské hry Kolmann. Tentýž hráč ve druhé části zařídil navýšení náskoku domácích o tři branky, když na druhý gól přihrál a třetí přidal sám. Lomnice pouze v závěrečné třetině snížila.

V neděli hráli Lomničtí druhé utkání víkendového dvojzápasu v domácím prostředí. V první třetině Jičín nekladl prakticky žádný odpor. Výsledkem bylo jasné tříbrankové vedení domácích. Ve druhé části se obraz hry změnil. Jičín začal hrát mnohem aktivněji a dvěma brankami se dostal do kontaktu. Lomničtí ještě v této třetině dokázali z úniku naskakujícího hráče z trestné lavice odskočit na rozdíl dvou branek. Ve třetím dějství Jičín ještě zlepšil pohyb a domácí dostal pod tlak. Z náporu se nejprve zrodilo snížení na rozdíl jediné branky. V hektickém závěru bylo nařízeno trestné střílení, které výborně chytající Dulák vytlačil na tyč a Jičín nájezd neproměnil. Domácí stále vedli o jeden gól. Lomnice však závěr zápasu nezvládla. Jičín necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby sáhl ke hře bez brankáře a po několika vteřinách hráčskou převahu proměnil ve vyrovnávací branku. Deset vteřin před koncem po hrubce domácího hráče a jeho vlastním gólu bylo rozhodnuto, že všechny tři body si odveze domů Jičín. Reparát může složit náš tým na domácím ledě v neděli 4.11. v dalším derby s Turnovem. Utkání začíná v 18:00 hod.