Klub, 06.12.2023
Lomnice zvítězila nad Turnovem i podruhé, tentokrát až v prodloužení
T U R N O V - Druhé letošní DERBY vyznělo opět lépe pro Lomnici. Po vyrovnaném průběhu rozhodl utkání v prodloužení Vladimír Martinec.
Oba týmy měli před zápasem potíže se sestavou. V té turnovské se na ledě objevil např. asistent trenéra Zákoutský nebo ex lomničtí Ondřej Medek a Jan Rutkovský. V naší sestavě dostal větší prostor na ledě pro změnu rodák z Turnova, Tomáš Hlubuček. Hrál se oboustranně opatrný hokej, kdy si byli týmy vědomi síly soupeře. Po bezbrankové první třetině se dlouho zdálo, že branka snad ani nepadne. Nakonec otevřel skóre Dan Drahoňovský, když tečoval střelu Filipa Mizery v přesilové hře 4/3. Domácí vyrovnali šťastně, když si odražený puk srazil do vlastní branky obránce smolně ybář. Ve třetí části využil zaváhání Kotyka Honza Rutkovský a poslal Turnov do vedení. Následovalo několik přesilovek Turnova, kdy od další branky zachránil Lomnici Šafránek. Vyrovnání zajistil hostům Jirka Maryška, když při vlastním oslabení využil ztrátu puku Turnova a uvolnění od Ondřeje Rydvala. Utkání ta v základní době nenašlo vítěze a šlo do prodloužení. To zahájil náporem Turnov a nejlepší střelec soutěže Křepelka byl hned v úvodu blízko rozhodující branky. Šafránek byl proti a také zákrok našeho brankáře stál u rozhodující akce zápasu. Po úniku Maděry byl Turnov blízko, ale zkušeny střelec tentokrát nedal a lomničtí rychle otočili hru a na druhé straně vybídnutí Filipa Mizery zkušeně uklidil za záda Kysilky Vladimír Martinec. Před, na DERBY velmi průměrnou, diváckou kulisou se Lomnice radovala s Turnovem i napodruhé. Další DERBY nás čeká již tuto sobotu 9.12. od 18:00 hod., kdy přivítáme HC Autocentrum Jičín.