Klub, 26.02.2024
Navrátilec Lukáš Syrovátka vystřelil Lomnici postup do semifinále
F R Ý D L A N T - Druhé utkání play-off začalo lépe pro domácí. Naši skóre otočili, ale domácí dokázali přivést utkání do prodloužení. V 65. minutě rozhodl navrátilec do sestavy Lukáš Syrovátka bekhandem pod horní tyčku a poslal Lomnici do semifinále.
Po páteční výhře odjížděl náš tým do Frýdlantu s mečbolem. Domácí se však již ve 2. minutě ujali vedení, když Hlister našel skulinu v postoji Šafránka. Vyrovnání zařídil výstavní sřelou Daniel Drahoňovský. Lomnice šla poprvé do vedení v 9. minutě, když Radek Lemfeld skóroval při vlastním oslabení. Se závěrečnou sirénou byl vyloučen Lukáš Syrovátka a domácí přesilovku za 23 sekund využili. Lomnice šla znovu do vedení v polovině utkání, kdy souhru Junka s Kotykem zakončil Lukáš Syrovátka. Domácí branka nalomila a začali se hádat s rozhodčími, čímž darovali Lomnici dlouhou přesilovku 5 na 3. Naši hokejisti však nabídku Frýdlantu rozhodnout nepotrestali. Domácí svoji naději nakonec využili a v 52. minutě nejlepší hráč domácích Folda vyrovnal a poslal utkání do prodloužení. V 65. minutě se k odraženému puku dostal Lukáš Syrovátka a ranou pod horní tyčku poslal náš tým do semifinále. Lukášův návrat do sestavy po vleklém zranění přišel prvě včas.
Program semifinále play-off hrané na 3 vítězství
HC Autocentrum Jičín - HC Lomnice nad Popelkou
1. zápas pátek 1.3. 18:30 v Jičíně
2. zápas neděle 3.3. 17:00 v Lomnici
3. zápas středa 6.3. v Jičíně
případný 4. zápas pátek 8.3. v Lomnici
případný 5. zápas neděle 10.3. v Jičíně
Druhá semifinálová dvojice
HC Turnov 1931 - HC Česká Lípa.