Klub, 27.11.2022
Týden hokeje se vydařil. Další děti si vyzkoušeli lední hokej.
L O M N I C E - V neděli 27. listopadu v 10:00 h. na lomnickém zimním stadionu proběhla již jedenáctá celorepubliková náborová akce Týden hokeje. Do projektu pojdhrathokej.cz se nově registrovalo 19 dětí, což je oproti lednové akci nárůst počtu dětí o téměř dvojnásobek, za což jsme velmi rádi.
Po registraci, která byla letos poprvé pouze elektronická, následovalo v restauraci zimního stadionu krátké představení hokejového klubu a projektu „Pojď hrát hokej“. Další kroky malých adeptů ledního hokeje vedly do šatny, kde se děti převlékli a oblékli si dres národního týmu. Zájemcům, kteří neměli vlastní brusle či helmu, bylo toto vybavení zapůjčeno. Další cesta vedla na ledovou plochu. Zde se dětem věnovali trenéři mládeže v čele s šéftrenérem klubu Petrem Vágenknechtem a nestorem lomnického hokeje a hlavním trenérem náborů Josefem Janů. Všechny děti měli možnost, dle svých schopností, zkusit své první krůčky na ledové ploše, když ti zkušenější a zdatnější si zastříleli na branku, pak projeli obratnostní dráhu a zkoušeli nájezdy na mládežnického brankáře nebo si zahráli spontánní hry. Zároveň probíhaly rozhovory s rodiči o možnostech příchodu na nejbližší tréninky v přípravce. Ty se konají vždy v pondělí a ve čtvrtek od 16:45 hodin. Malí hokejisté klubu sehráli modelový zápas v mini-hokeji. Celý dopolední program byl vydařený. Na další setkání s účastníky akce se těšíme na trénincích již v příštím týdnu. Děti odešli domů nejen plné dojmů, ale odnesli si plakát bronzové hokejové reprezentace a praktickou láhev na pití. Úsměvy na rtech těch nejmenších pak byly odměnou pro všechny pořadatele z řad klubu, kteří celou akci připravili. I jim patří obrovské poděkování. Společná fotografie byla tečkou za příjemně stráveným dopolednem. Za krásné fotografie z akce, které naleznete ZDE. . Děkujeme panu Lubomíru Fejfarovi za jejich zhotovení.