Lomnice n/P – V sobotním zápase tým Lomnice n/P porazil vysoko Bohemians Praha 12:4. Začátek zápasu však vyšel lépe hostům. V úvodní třetině vedli dvakrát rozdílem dvou branek 2:0 a 3:1. Neúspěšný začátek se podařilo částečně zmírnit gólem Rudiše tři minuty před koncem první části hry. Hned na začátku druhé třetiny vyrovnal při dvojnásobné přesilovce Lukáš Syrovátka po přihrávce Junka na 3:3." />
Redakce, 11.01.2016
Vstup do nového roku lomnickým vyšel

Od této chvíle získala Lomnice převahu a ve druhé třetině přidala další čtyři branky. Největší podíl na tom měl v této části hry junioutký útok Václavec, Kotula, Mizera, kteří třemi brankami navýšili náskok domácích na 7:4. V poslední třetině úřadoval nejproduktivnější útok Lomnice Maryška, Junek, Syrovátka Lukáš. Posledně jmenovaný nejproduktivnější hráč lomnických zkompletoval hattrick a stanovil konečné skóre zápasu 12:4.

Ohasy trenérů : Martin Knap

Začátek zápasu jsme dnes nezachytili tak jak jsme chtěli. Ve třinácté minutě po využité přesilovce soupeře jsme prohrávali již 2:0. Naštěstí jsme dokázali odpovědět a do druhé třetiny šli již jen s jednogólovým mankem. Hned na začátku druhé třetiny jsme zápas otočili. Díky čtyřem využitým přesilovkám se podařilo nastřílet poměrně dost branek. Soupeř přijel pouze s dvanácti hráči, a to se na celkovém výsledku také odrazilo. Mě osobně potěšil výkon juniorů v druhé třetině. Ve třetí třetině se k nim přidala i první pětka. Poděkování za výkon zaslouží všichni.

V nedělním derby s Turnovem nastoupila Lomnice ve vysokém tempu. Zatlačila soupeře do jeho obranného pásma. Turnovští však bránili v pěti hráčích okolo branky pozorně. V této části zápasu je podržel brankář Fikrt. Ani dvacet střel vyslaných z lomnických hokejek neměnilo skóre. Lomnice však svůj tlak stupňovala. Turnovští dokázali zastavit lomnické hráče jen za cenu faulů. Dvě ze čtyř přesilových her v polovině zápasu dokázali domácí proměnit a šli do vedení 2:0. Třetí třetina byla již zcela v režii lomnických. Špaček v 60 minutě vstřelil svůj třetí gól v utkání a stanovil konečný výsledek 6:1. Příští víkend zajíždí Lomničtí hokejisté do Roudnice n/L.

Utkání s Turnovem mají nádech rivality. Chodí asi nejvíce diváků v Turnově i u nás. Nechtěli jsme opakovat stejnou chybu ze včerejšího zápasu. Začátek zápasu jsme tentokrát nepodcenili. Samozřejmě, že jsme nějaké chyby v rozehrávce vyrobili, ale soupeř je nedokázal využít. Golman nás v těchto chvílích podržel, i když to neměl lehké. Moc střel na něj nešlo. Myslím, že jsme měli po celý zápas více ze hry. Soupeře jsme přestříleli. Jen nám to tam v první třetině ne a ne spadnout. Od druhé třetiny jsme se prosadili i gólově. Proto jsme si zasloužili vyhrát. Díky všem klukům za celý víkend. Byl náročný, ale úspěšný. Máme z toho upřímnou radost.